Dying Light: Bad Blood – dojmy z hraní

Představením titulu Dying Light: Bad Blood nás polské studio Techland celkem překvapilo. Na E3 totiž oznámili regulérní pokračování Dying Light 2 a všichni měli za to, že právě této hře věnují svou veškerou kapacitu. Nicméně Bad Blood, coby samostatně stojící hra, je tu a my si nemohli nechat ujít příležitost si ji vyzkoušet. Původní Dying Light byl výborným mixem zombie akce s parkourem, ve kterém se zcela měnila hratelnost ve dne a v noci. Bad Blood je hrou ze stejného prostředí, avšak s úplně jinou hratelností i žánrem. Ten může v mnoha ohledech připomínat battle royale, ale obohacený o mnoho nových prvků, které mění již zažité standardy.

dying light bad blood

Ze zmínky o battle royale jste zřejmě pochopili, že Bad Blood je online hrou. V ní se utká 12 hráčů (alespoň v režimu, který jsme si mohli vyzkoušet) v boji na život a na smrt. Aby to však nebylo tak jednoduché, nesmí chybět zombíci. Vašimi nepřáteli tak bude 11 dalších živých hráčů a desítky, možná i stovky, umělou inteligencí ovládaných zombií. Už takto zní celý námět velmi zajímavě a stejně dobře se i hraje. Po začátku zápasu není času nazbyt. Musíte si co nejdříve obstarat zbraně a vybavení a vydat se na lov. Nejprve budou vašim cílem právě pochodující mrtvoly a jejich „hnízda“. Jejich ničením totiž získáváte vylepšení v podobě většího počtu zdraví či staminy. A samozřejmě se v místech s velkým počtem nepřátel nachází vždy i celkem zajímavé zbraně. Těch je na výběr opět mnoho, přičemž převládají ty pro boj zblízka. Během dvou zápasu jsem si vyzkoušel sekeru, kladivo, mačetu, hever a srp a co se střelných zbraní týče, měl jsem tu čest s brokovnicí a klasickou pistolí. 

Už během likvidování zombíků a jejich úkrytů samozřejmě můžete narazit na ostatní hráče, takže musíte být neustále na pozoru. Cíl je jednoduchý – zůstat naživu jako poslední hráč a být tak jediný, kdo se z oblasti dostane. Navíc je potřeba i sbírat body, které vám zajistí levelovaní vaší postavy. Zkušenostní body získáváte jednak zabíjením, ale také sbíráním vzorků krve. O to jsme se snažili už v původní hře a zde tento prvek přetrval. Hra bude na Steamu v rámci předběžného přístupu dostupná za 20$, avšak po vydání plné verze bude free-to-play. I vzhledem k tomu se zřejmě nemůžeme divit tomu, že bude obsahovat mikrotransakce. Za ty si budeme moci kupovat skiny na zbraně, ale také herní měnu, kterou poté budeme utrácet v obchodě. Obchodní model je tedy velmi podobný tomu z Fortnitu.

Dying Light: Bad Blood přináší velmi zajímavé prolnutí PVP a PVE hratelnosti s mixem battle royale a deatmatche. Parkourový styl hraní a přítomnost zombíků dodává hře na atraktivitě a dělá z ní něco, co jsme tu ještě neměli. Vývojáři plánují její vydání na PC a konzole zdarma a myslím si, že hra má potenciál na to, zaujmout větší množství hráčů, kteří u ní vydrží delší dobu. Pokud zaujala i vás, už nyní se můžete na oficiálních stránkách hry přihlásit do bety.

Nezapomeňte sledovat náš souhrnný článek, kde najdete vše podstatné z Gamescomu. Už si můžete přečíst naše dojmy z mnoha her a tím rozhodně nekončíme. Pokud vás zajímá i to, jak to na výstavišti vypadá, mrkněte na náš Instagram.

One thought on “Dying Light: Bad Blood – dojmy z hraní”

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s