The Division 2 – dojmy z hraní

the division 2 gamescom

Na vyzkoušení The Division 2 jsem se velmi těšil, protože jednička byla dost zajímavou hrou, jen možná zcela nenaplnila očekávání hráčů. Druhý díl se bude snažit vypilovat kladné rysy jedničky a opravit všechny neduhy tak, abychom byli maximálně spokojeni. Hratelná ukázka měla 15 minut a vždy se hrálo v kooperaci čtyř hráčů.

To zní sice moc krásně, ale snažte se kooperovat se třemi Němci, kterým nerozumíte ani slovo. Naštěstí mi byl přidělen sniper, takže jsem se mohl držet trochu v pozadí a střílet protivníky z dálky. Ale nepředbíhejme. Celá ukázka probíhala venku, skoro by se dalo říct v přírodě, protože Washington pěkně zarostl od doby, kdy vypukla nákaza. Bylo nám vysvětleno, jak máme naší postavu ovládat, čím používat gadgety a podobně. Pán nám to vysvětlil samozřejmě v němčině, takže jsem po jeho výkladu nebyl o nic moudřejší. A nechtěl jsem ho zdržovat žádostí o opakování v angličtině, času bylo málo a nepřátel na nás určitě čeká hodně. „Jsi přeci pašák, střílečky hraješ, to zvládneš“ říkal jsem si. A že jsem to zvládl – pomáhat mi ze země a zachránit mě tak před smrtí museli moji noví němečtí kamarádi pouze dvakrát. Na mou obranu se sluší poznamenat, že i ostatní se na zemi několikrát ocitli. 

Vydali jsme se vstříc vraku letadla a po cestě několikrát narazili na vlnu nepřátel. Jejich chování je velmi podobné tomu v prvním dílu. Což ale dle mého názoru není vůbec špatně, protože zrovna AI mi v The Division přišla na velmi dobré úrovni. Opět byli jednotky nepřátel složeny z různých typů. Někteří nás ostřelovali z dálky, jiní se postupně přibližovali a další nabíhali s úmyslem souboje na blízko přímo k nám. Každý z nás disponoval několika gadgety, já například měl k dispozici drona. Toho jsem mohl vzdáleně ovládat a relativně snadno s ním likvidovat nepřátelé. I ti mají k dispozici nové vybavení, jako například něco, co bych nazval „betonometem“. Jedná se o plamenometu podobnou zbraň, která však místo ohně stříká hmotu, která vás na několik vteřin znehybní a jste poté velmi snadným cílem. Čas od času se objevil jakýsi boss v podobě mnohem silnějšího protivníka, kterého bylo potřeba nejprve granátem na pár vteřin odzbrojit a pak do něj pálit vši silou. 

Po grafické stránce hře změna prostředí prospěla. Ne, že by zimní vánoční New York nebyl zajímavý, ale Washington s všudypřítomnou zelení během léta vypadá prostě skvěle. Hra působí více barevněji a z mého pohledu lépe než jednička. Prostředí i postavy jsou celkem detailní a rozhodně jsem nebyl grafikou zklamán, jako například po vyzkoušení AC: Odyssey. Animace a vlastně i celková hratelnost vychází z prvního dílu, pokud jste ho hráli, ovládání dvojky vám rychle přejde do prstů. 

Po 15 minutách tedy mohu konstatovat, že The Division 2 bude nejspíše další hrou od Ubisoftu, u které druhým dílem přinesli vyladěnou hru, která sklízela skvělá hodnocení. Druhý díl se jim povedl u Assassin´s Creed, Watch Dogs i The Crew 2 a The Division 2 se k nim nejspíše přidá. Graficky je hra velmi pěkná a změna prostředí jí prospěla, hratelnost je téměř totožná s prvním dílem, což je naprosto v pořádku. Především pocit ze střelby je stále opravdu povedený. Teď už jen doufat, že se dočkáme zajímavého příběhu a hlavně velkého počtu misí a aktivit. Zejména v pozdějších fázích hry. Jsem také zvědav, jak si vývojáři poradí s Dark Zone, ve které se postavíme ostatním živým hráčům – něco mi říká, že se dočkáme módu ve stylu battle royale. Času je do vydání ještě dost (hra vychází až v březnu 2019) a jak znám Ubisoft, určitě si budete hru moci vyzkoušet v uzavřené i otevřené betaverzi pár týdnů před vydáním. 

Nezapomeňte sledovat náš souhrnný článek, kde najdete vše podstatné. Už si můžete přečíst naše dojmy z her Metro Exodus, Fifa 19 a AC: Odyssey a během následujících hodin a dní přibude spousta dalších článků. Pokud vás zajímá i to, jak to na výstavišti vypadá, mrkněte na náš Instagram.

One thought on “The Division 2 – dojmy z hraní”

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s