Assassin´s Creed: Odyssey – dojmy z hraní

ac odyssey gamescom

Chystaný Assassin´s Creed: Odyssey byl první hrou, kterou jsem si na Gamescomu šel vyzkoušet. Tušil jsem totiž, že s přibývajícím počtem návštěvníků bude růst také fronta u tohoto nového dílu veleúspěšné série od Ubisoftu. Na vyzkoušení hry jsem měl už tradičních 15 minut a na výběr dva scénáře. Tím prvním byla námořní bitva, kterou jsem však nezvolil. Zajímavější mi přišla možnost hromadné bitvy na pevnině, kdy jsem se po boků Sparťanů vrhl do souboje proti desítkám protivníků.

Při načítání hry se opět projevila má smůla, protože se mi zasekl celý Xbox One, na kterém ukázka běžela. Slečna hosteska ho tedy musela restartovat, zatímco já přicházel o cenné minutky. Po zhruba pěti minutách jsem se konečně dostal do hry a přesto, že mi již zbývalo pouze 10 minut, nevzdával jsem se. Hlavou mi běžela pouze myšlenka: „Tu bitvu musíš vyhrát!“. To se nakonec nepovedlo, ale s klidným svědomím se mohu odvolávat na nespolupracující Xbox a málo času.

Moje potupná porážka však není důležitá. Vás samozřejmě zajímá, jak Odyssey vypadá a jak se hraje. Začněme horší zprávou – po grafické stránce mě vůbec nepřesvědčil. Naopak mi místo přišlo, že vypadá dokonce hůře něž loňský Origins. Mohlo to být samozřejmě způsobeno tím, že hra ještě není zcela dokončena, ale nejsem si tím moc jistý. Framerate byl naprosto v pořádku, ale modely postav a především obličejů v cutscénách vypadají opravdu špatně. Při samotném hraní si troufám tvrdit, že je na tom graficky tento díl téměř totožný jako ten egyptský z minulého roku. Stejně tak většina pohybů vaší postavy i nepřátel je identická, a tak se možná naplní negativní očekávání hráčů, že Odyssey bude pouze přeskinovaný Origins s podobným příběhem. To je však stále pouze domněnka a nemohu tak soudit po desetiminutové ukázce.

V hratelnosti několik rozdílů najdeme. Především hlavní hrdina disponuje několika „speciálními schopnostmi“. Mezi ně patří doplnění životů, odkopnutí nepřítele (alá This is Sparta), vytrhnutí štítu nepříteli a ještě čtvrtá schopnost, kterou jsem však nestihl otestovat. Nejvíce jsem využíval zbavení nepřítele štítu, bez něho z něj totiž rázem byla snadná oběť, která se skoro nemá jak bránit. Kromě těchto schopností byl však souboj naprosto klasický tak, jak jej známe už z Origins. Pohyb, úskoky, rychlý či silný útok… zkrátka pokud hrajete hry ze série Assassin´s Creed pravidelně, nic vás nepřekvapí.

Za zmínku stojí ještě mapa, kterou jsem si mohl otevřít a prohlédnout. Je opět obrovská. A tím myslím opravdu OBROVSKÁ. Avšak velkou část, podobně jako v Black Flag, tvoří vodní plochy, po kterých se budeme plavit na své lodi. O velikost světa a jeho naplnění různými aktivitami a misemi strach nemám. Obávám se však plytké hratelnosti a nezajímavého příběhu. Jak nakonec Assassin´s Creed: Odyssey dopadne se dozvíme až za pár měsíců, avšak po vyzkoušení hry si nejsem jistý, že bude sbírat extra vysoká hodnocení. Především kvůli nepřesvědčivé grafické stránce a minimu novinek.

Nezapomeňte sledovat náš souhrnný článek, kde najdete vše podstatné. Už si můžete přečíst naše dojmy z her Metro Exodus a Fifa 19 a během následujících hodin a dní přibude spousta dalších článků. Pokud vás zajímá i to, jak to na výstavišti vypadá, mrkněte na náš Instagram.

2 komentáře: „Assassin´s Creed: Odyssey – dojmy z hraní“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s