Metro Exodus – dojmy z hraní

Gamescom začal pro novináře právě dnes a my jsme si tak mohli vyzkoušet mnoho chystaných her. Vzhledem k tomu, že dnešek je určený právě pro novináře a „obchodní partnery“, nejsou fronty na většinu her tak dlouhé. Proto jsme se snažili vidět a vyzkoušet co nejvíce titulů a jedním z nich je i Metro Exodus.

metro exodus gamescom

Ukázka trvala zhruba 15 minut a já se v ní ocitl v celkem rozsáhlé otevřené lokaci. Bez nějakého přesně zadaného úkolu jsem se vydal prozkoumat všechny možnosti. Jako první na vás vždy hra zapůsobí svou grafickou stránkou a Metro je prostě krásné! Detaily prostředí kolem vás, nepřátel a především zbraní jsou opravdu na vysoké úrovni a hra běžela velmi plynule bez jakýchkoliv propadů frameratu. Pro úplnost dodám, že jsme hráli a Xboxu One.

Z ukázky je patrné, že bude velmi důležitý prvek stealthu. Nábojů totiž máte velmi málo (tedy alespoň v tomto demu) a při hře například s kuší musíte mířit opravdu přesně, jelikož přebíjení zabere několik vteřin. Když si vás nepřátelé všimnou, hned si přivolají posily a vy máte zaděláno na problém. Nakousl jsem zbraně a nepřátelé, což jsou dva velmi důležité prvky. Zbraní jsem i za tak krátkou dobu našel celkem dost. Navíc je zde velký důraz na jejich customizaci, takže jsem si mohl například optiku, kterou jsem nalezl v rozpadlém domě, přidělat na kuši, která se tak rázem stala mnohem užitečnější. Podle rychlého průzkumu inventáře to vypadá, že možností úprav bude opravdu mnoho.

A teď k nepřátelům a jejich chování. Nemám pocit, že by měli IQ na úrovni Einsteina, ale rozhodně to není ta nejhloupější AI, kterou jste ve hrách viděli. Například ti z Far Cry 5 by Metru mohli závidět. Pokud vás ztratí z dohledu, začnou okolí lehce prohledávat, nicméně to nepůsobí, že by se nějak hodně snažili. Jejich muška také není nejpřesnější, ale to může být dáno nastavenou obtížností.

Velmi mě potěšila absence jakéhokoliv indikátoru nepřátel. Žádné označení poté, co na něj namíříte, jak to známe z jiných her. Uživatelské rozhraní celkově působí velmi čistě a nezabírá velkou část obrazovky, což rozhodně beru jako plus. V tomto ohledu hra připomíná například Escape from Tarkov. Zkrátka vše, co jsme zatím o hře věděli, se potvrdilo a z mého pohledu je Metro rozhodně titulem, na který by se měli těšit všichni fanoušci stříleček typu Fallout. Vykročení z moskevského metra do přírody hře rozhodně prospělo a zatím opravdu není hře moc co vytknout. Jediné, co zatím vůbec nemůžeme posoudit, je příběh.

Nezapomeňte sledovat náš souhrnný článek, kde najdete vše podstatné. Brzy vás čekají dojmy z dalších her, jako je například Shadow of the Tomb Raider, The Division 2, AC: Odyssey a mnoho dalších.

Reklamy

One thought on “Metro Exodus – dojmy z hraní”

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s