Fifa 19 – dojmy z hraní

Fifu 19 jsem si poprvé vyzkoušel na právě probíhajícím Gamescomu v německém Kolíně. O mé dojmy vás samozřejmě nemůžeme ochudit, ale berte na vědomí, že jsem na hru zatím měl pouze 15 minut a jedná se tedy o dojmy po jednom zápase. Další „testování“ mám naplánováno na zítřek (22. srpna) a po něm je možné, že bude tento článek lehce upraven po zkušenostech z delšího hraní.

fifa 19 gamescom

Na první pohled si myslím, že dostupná verze je totožná s demem, které EA jistě brzy vypustí pro všechny hráče. Na začátku si vyberete, zda chcete vyzkoušet zápas Ligy Mistrů, či se pustíte do Journey s Alexem Hunterem. Před zápasem si vyberete jeden ze zhruba 8 týmů (namátkou oba mančafty z Manchesteru, Juventus či Real Madrid) a poté už můžete vyzkoušet první z novinek. Tou jsou dynamické taktiky, které si lze nastavit před zápasem. Během něho totiž nově můžete využít pouze dvě možnosti útoků (útočný a ultra útočný) a dvě obrany (defenzivní a ultra defenzivní taktika). Novinkou je právě možnost vaší vlastní customizace těchto taktik. Nastavíte si, jak se mají hráči při každé z ní chovat – jak mají napadat, obsazovat hráče, začínat útoky a podobně.  Nabízí se tím tedy skvělá možnost, jak odlišit styl každého hráče a především v online zápasech tak budou zřejmě více znát rozdíly v taktickém pojetí hry obou týmů. 

Ale dost teorie, jdeme se podívat na zápas, protože hratelnost je přeci to hlavní. Nebudu chodit kolem horké kaše – ano, Fifa 19 je odlišná od předchozího ročníku. A to hodně! Především hra velmi zpomalila, což jí přidává na autenticitě. Velmi předělané jsou také přihrávky (možná se jedná především o nové animace), které nyní působí tak, že míč je opravdu samostatný objekt s určitou váhou a podle toho se i chová. Rozhodně si všimnete i obrovského množství nových pohybů hráčů. Ať už se jedná o způsob, jakým překoná s míčem soupeře, nebo animace při zakončení. Těch je nyní více a stávají se i dříve neviděné situace. Například mou střelu zablokoval obránce, ale ne tím způsobem, který známe z Fify 18. Zcela novou animací nadskočil a odrazil míč bokem. Ten se pak velmi realisticky odrazil mimo bránu. 

Zkrátka po prvním zápase jsou dojmy velmi pozitivní. Neměl jsem možnost se zaměřit na novinkou v podobě přepracovaných střel, ale hrál jsem tak, jak to umím.. a góly padaly. S Juventusem jsem přehrál Real Madrid 4:0 na úroveň poloprofesionál. A ano, Ronaldo už byl v Juventusu. Dal hattrick, i přesto, že v bráně Realu už nastoupil Thibaut Courtois. Můžeme tak očekávat, že i nejnovější změny sestav jednotlivých týmů budou v demu zahrnuty. 

Shrnuto podtrženo, nejvíce překvapilo zpomalení hratelnosti a přepracování přihrávek, které nyní působí podobně, jako v Pro Evolution Soccer. Mnoho nových animací při zpracování, nahrávání, obraných zákrocích či střelách jen umocňují pocit, že opravdu hrajeme nový ročník a ne pouze Fifu 18 s novými soupiskami. A ta Liga Mistrů.. veškeré reklamní bannery, loga, nástup hráčů i znělka. Působivou atmosféru zkrátka v EA dělat umí.

Nezapomeňte sledovat náš souhrnný článek, kde najdete vše podstatné. Během dneška už jsme vydali naše dojmy z hraní Metro Exodus a čeká nás ještě spousta her, tak ať vám nic neunikne!

One thought on “Fifa 19 – dojmy z hraní”

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s