Sbírka zpětně kompatibilních her Xbox One se rozrostla o dvě další klasiky

Rodinka zpětně kompatibilních her na Xbox One se opět hezky rozrostla o další tituly. V červenci do nabídky přibyly převážně tituly od Ubisoftu, jako například Assassin’s Creed Liberation, R.U.S.E. nebo hry ze sérií Tom Clancy’s. Srpen se rozrostl o Prince of Persia z roku 2010, arkádovku Sine Mora nebo střílečku Earth Defense Force 2025. Nyní se nabídka rozšířila o dvě staré klasiky. Nové dobrodružství Lary Croft bude vycházet až v polovině září, vy si zatím můžete zkrátit čekaní na nový díl u dvou starších, konkrétně u Tomb Raider Legend a Anniversary.

Tomb Raider: Legend je sedmým dílem do série a vycházel v roce 2009, tedy po šesti letech od dílu Angel of Darkness. Jednalo se o velký restart značky, představil zcela novou podobu Lary, grafickou stránku hry a vyprávění. Největší změnou byl však přechod na nový engine a s ním tedy přišlo zcela nové ovládání a hratelnost. O v té době razantní změny se postaralo především jiné studio, které na hře pracovalo. Původní Tomb Raidery vyvíjelo studio Core Design, o novější díly se však postaralo Crystal Dynamics. Ti mají také pod křídly restart z roku 2013 a jeho další dvě pokračování.

Tomb Raider Anniversary vycházelo hned rok po Legend a je postavený na stejném enginu. Kdekdo by si mohl říct, že jde o další pokračování, ale opak je pravdou. Jedná se předělaný první díl, který původně vycházel v roce 1996. Anniversary tak oslavoval návrat slavné dobrodružky, která se spolu s prvním dílem zapsala do herní historie. V dnešní době je často zvykem dělat remastery, ovšem Anniversary je čistým remakem, který představil původní Tomb Raider ve zcela novém grafickém kabátku a s novou hratelností.

One thought on “Sbírka zpětně kompatibilních her Xbox One se rozrostla o dvě další klasiky”

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s