Pokémon Quest stihl za měsíc vydělat 8 milionů dolarů

Pokémon Quest je jedním z nových přírůstků do stále se rozrůstající rodinky her s japonskými příšerkami, a za svou krátkou existenci si stihla vydělat slušný balík. Free-to-play titul představil pokémony v kostičkované formě a i když se mnohým hra nemusí líbit, získala si poměrně hodně fanoušků.

Přítomnost mikrotransakcí se tvůrcům vyplatila, jelikož hra za první týden stihla na zařízeních se systémy Android a iOS vydělat tři miliony dolarů. Nyní jsou čísla o mnoho vyšší a výdělek se vyšplhal k osmi milionům dolarů. Zprávu poskytla analytická společnost SensorTower, a dodávají, že většina výdělku přichází především ze zařízeních s operačním systémem iOS. Ty činí celkem 66%, přičemž zbylých 44% připadá Androidu. Nečekaně také nejvíce za in-game předměty utrácejí obyvatelé Japonska, za nimi jsou poté Spojené Státy a Jižní Korea. Pokémon Quest také najdeme na Nintendu Switch, zpráva ovšem zmiňuje jen výdělky z edic na iOS a Android.

Pokud vás ovšem tento titul nenadchl, Nintendo má v rukávu další dvě pokémoní hry – Let’s GO Eevee a Let’s GO Pikachu, které budou spadat do kategorie těch ‚tradičnějších‘ her s pokémony. Datum vydání mají stanovené na listopad letošního roku.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s