Vývojáři Sea of Thieves neplánují žádný placený obsah

sea of thieves

Sea of Thieves mělo ze začátku velký potenciál, který se po oficiálním vydání bohužel nenaplnil. Mnoho hráčů si stěžovalo, že je hra prázdná a chybí v ní zajímavé aktivity. Některým přišla i velmi nudná a tak si nevysloužila příliš dobrou vizitku. Její pošramocenou pověst se tedy vývojáři snaží postupně napravovat, kdy do hry přidávají nový a nový obsah v rámci bezplatných aktualizacích.

Může se jednat o menší doplňky jako je tetování, oblečení pro piráty a podobně nebo rovnou nové oblasti, lodě a nepřátele. Pro příklad můžeme uvést druhé velké rozšíření Cursed Sails, které nedávno vyšlo a přineslo do hry lodě kostlivců, časově omezenou kampaň, další předměty pro úpravu postavy a zcela novou loď pro tři hráče. Mike Champman v nedávném rozhovoru pro Gamesindustry prozradil, že do Sea of Thieves neplánují přidávat dodatečný placený obsah. Nechtějí totiž, aby se z hry stal pay-to-win model. Nebudou si tedy nic účtovat z důvodu, aby nerozdělili jejich hráče na dva tábory. Druhým důvodem je poté fakt, že by si hráči museli kupovat dodatečný obsah, aby udrželi krok s ostatními přáteli. Tato myšlenka také nepřipadá v úvahu. Samozřejmě k tomu také dodal, že kdyby opravdu zpoplatnili určitý obsah, jednalo by se dozajista o něco originálního a nepřevzatého z jiné hry.

„Jednu věc k tomu řeknu – pokud bychom to udělali, nevezmeme jen tak něco z jiné hry a dáme to do Sea of Thieves. Způsob, jakým jsme koukali na mechaniky, snažili se inovovat a dělat věci jinak, chtěli bychom to tak udělat i se zpeněžením. Není to jen o jiném přístupu, musí se to cítit jako doma.“

Rozhodně se jedná o zajímavý přístup ze strany vývojářů a pokud by tedy opravdu v budoucnu mělo dojít na placená DLC, nejspíše budou stát za to. Pokud aktivně hrajete Sea of Thieves, tak se můžete těšit na další bezplatné rozšíření, které připluje v září a přinese sebou novou vulkanickou oblast a malé loďky. Do konce roku bychom se poté měli dočkat ještě dvou dalších větších dodatků.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s