Nejprodávanější konzole v červnu? Mini NES

nintendo nes
Není to tak dávno, co jsme vás informovali o tom, kolik se za poslední čtvrtletí prodalo konzolí PlayStation 4 a Nintendo Switch. Díky tomu víme, že v prodejích se oboum dvoum konzolím stále daří. Ovšem nikdo by nečekal, že ani jedna z nich není nejprodávanější za měsíc červen a předběhne je tak zcela někdo jiný. Analytická společnost NPD Group zveřejnila prodejnosti hardwaru a softwaru za měsíc červen a výsledky jsou opravdu překvapivé.

Poptávka po retro konzolích je opravdu velká, jinak si nedokážeme vysvětlit, že Nintendo předběhlo Sony v počtu prodaných konzolí. Konkrétně se může pochlubit prodeji NES Classic Mini, které se stalo nejvíce prodávaným kusem hardwaru za měsíc červen a předběhlo tak všechny ostatní. PlayStation 4 je ovšem stále lídrem na trhu co se týče výdělků. Xbox One na tom také není špatně, jelikož jeho prodeje se téměř zdvojnásobily, stále ovšem nemá na oba své konkurenty.

NPD začalo sledovat prodeje konzolí už v roce 1995 a dle slov analytika Mata Piscatella je to vůbec poprvé, co se Nintendo Entertainment System objevilo na první příčce žebříčku nejprodávanějších konzolí.

Co se týče her, nejlépe prodávanou červnovou hrou se překvapivě stal Mario Tennis Aces a předběhl tak i God of War a Grand Theft Auto V.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s