PUBG prodalo za červen 4.7 milionu kopií a předběhlo tak Fortnite

PUBG a Fortnite, dva neustálí rivalové, kteří vyšvihli žánr battle royale na zcela jinou úroveň. Ačkoliv Fortnite je úspěšnější, co se týče počtu hráčů, PUBG se může chlubit vyššími zisky. 

Podle dat zveřejněných stránkou SuperData za červen PUBG prodalo 4.7 milionu kopií a to jen na PC. Tento výsledek bychom mohli přisuzovat faktu, že bylo v červnu poprvé ve slevě na Steamu a hráči tak měli možnost pořídit si hru s 33% slevou. V žebříčku skončilo na třetím místě a jeho největší konkurent Fortnite až na místě šestém.

NG SuperData graf

Toto se ovšem týká pouze prodejnosti na PC, pokud se podíváme na ziskovost her na konzolích, Fortnite je jasným vítězem. PUBG se neprobojovalo ani do top desítky. Na jednu stranu se není čemu divit. PlayerUnknown’s Battlegrounds je dostupné pouze na PC a Xbox One, zatímco Fortnite najdeme na PC a obou konzolích současné generace a díky tomu tak má více aktivních hráčů.

Díky úspěšnosti Fortnite ztrácí PUBG postupně fanouškovskou základnu a to už od ledna letošního roku. I proto je počet prodaných kusů v minulém měsíci celkem překvapiví a třeba hře pomůže vrátit se zpět na výslunní.  

pubg vs fortnite

 

zdroj: SegmentNext

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s