NHL 19 – dojmy z betaverze

nhl19 beta uvodni

EA Sports nám celkem nečekaně před pár dny nabídlo možnost vyzkoušet si NHL 19, jehož vydání se chystá na září. Betaverze je dostupná na PlayStation 4 i Xbox One a je možné ji hrát až do 2. srpna. K faktickým informacím je potřeba ještě podotknout, že se jedná pouze o online betu, takže je vyžadováno neustále připojení k internetu a proti kamarádovi, který sedí vedle vás na gauči, si bohužel nezahrajete. 

Celkem jsou k vyzkoušení čtyři herní módy. Hratelnost si probereme v samostatném odstavci, nyní si shrneme dostupné herní módy. Začněme standardním online zápasem. Vybrat si můžete ze všech týmů NHL (možná proto zabere beta na vašem harddisku  22 GB) a po základním nastavení se pustíte do hry. Její prezentace, co se komentáře, kamer, diváků a dalších elementů týče, nenabízí téměř žádné změny. Komentátoři v některých situacích zápas více prožívají, což je sice super, ale není to důvod pro upgrade z NHL 18.

Dále je v menu položka World of Chel, ve kterém hrajete za vámi vytvořeného hokejistu. Na výběr je opravdu obrovské množství obličejů, účesů (ano, i legendární Jágrův mullet) či vousů a nově si svou postavu také oháknete podle svého. Jednotlivé části oblečení či výstroje si odemykáte hraním. Jedná se jak o neformální oblečení na rybník, tak i klasická výbava, jak ji známe z normálních zápasů. Po vytvoření a vybrání základní výbavy se můžete pustit do jednoho ze tří dostupných módů. Prvním je Threes, které už známe z loňského ročníku. Hrajete zde se dvěma dalšími hráči proti trojici protivníků na zmenšeném hřišti a bez pravidel. Jediným je dosáhnout určitého počtu vstřelených gólů, ale například fauly se zde vůbec neřeší. Pokud máte štěstí na spoluhráče i protihráče, je tento režim celkem zábavný.

Dále si můžete vyzkoušet i novinku Ones, tedy režim, ve kterém se postavíte dvěma protihráčům v režimu 1v1v1. Na malém kluzišti na rybníku máte tři minuty na to, vstřelit více gólů než soupeři. Zábavnost opět závisí na tom, proti komu hrajete. Jestliže jde o hráče neustále mačkající tlačítko pro vypíchnutí puku, bavit se nebudete. Neřeší se zde žádné fauly, takže tato jejich taktika jim prochází. Pokud však soupeři chtějí hrát hokej, jedná se o parádní režim plný kliček, nárazů a gólů. Vyzkoušet si můžete také EASHL, tedy klasický zápas, ve kterém každý hráč ovládá jednoho hokejistu.

Nabídka režimů je tedy slušná a nový mód Ones potěší všechny hračičky, kteří se vyžívají v kličkách a vylepšování svého hokejisty, včetně odemykání nové výbavy a oblečení. Ale co hratelnost? Má cenu o NHL 19 přemýšlet, pokud hrajete pouze klasické zápasy? To za vás bohužel posoudit nedokážu, ale změn se hratelnost dočkala. Hráči působí živějším a mrštnějším dojmem. Jsou schopni se otočit na menším prostoru a celé jejich tělo už nepůsobí jako jedna spojená část, ale jako tělo, ruce, nohy a hokejka zvlášť. Tímto celý zápas působí trochu reálněji a rychleji. Vývojáři také upravili posuzování vypichování puku jako faulů. To je nyní mnohem přísnější, a tak se tato taktika stává čím dál více neúčinná. Nicméně mi přijde, že je někdy rozhodčí až moc přísný, což však ještě možná bude do vydání plné verze upraveno. To je však, co se hratelnosti týče, téměř vše. Nečekejte změny v ovládání, prezentaci zápasů či taktickém pojetí zápasu.

Po grafické stránce z mého pohledu hra prokoukla. Vše působí mnohem ostřeji a barevněji. Možná je to tím, že jsem betu NHL 19 hrál na 4K televizi s HDR a vývojáři přidali podporu této funkce, každopádně hra vypadá opravdu dobře. 

Je jasné, že názor jednoho člověka vám moc nepomůže s rozhodnutím, zda si letošní NHL v září pořídit či nikoliv. Nejlepší tedy bude, když si betaverzi sami vyzkoušíte. Dostupná bude do 2. srpna, takže máte dost času na její otestování. Mě osobně hra pozitivně překvapila. Vypadá dobře, hraje se o trochu lépe než loňský ročník a režim Ones by mohl zabavit na mnoho hodin.

 

One thought on “NHL 19 – dojmy z betaverze”

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s