Microsoft prý chystá rovnou dvě nové konzole

xbox one

O tom, že Microsoft pracuje na novém Xboxu víme už od červnové E3, kdy sám Phil Spencer prozradil, že pracují na nové generaci konzole. Od té doby také víme, že nepůjde jen o jednu konzoli, nýbrž celou rodinku nových zařízení a celý projekt má kódové označení Scarlett. S touto informací přišel ještě před Spencerem redaktor stránky Thurrott.

Nyní se mu povedlo zjistit další zajímavé informace o nadcházejících projektech Microsoftu. Prý bychom se měli dočkat rovnou dvou zařízení, z nichž bude jedno jako klasický Xbox One a druhé bude určeno výhradně ke streamování. 

Název nové Microsoftí konzole neznáme, může to být třeba Xbox Two, ovšem je důležité zmínit, že se bude jednat o klasickou konzoli, jako Xbox 360 nebo One, jejíž veškerý obsah budou mít uživatelé lokální. 

xbox backward compatibility

Druhé zařízení by ovšem mělo být uzpůsobeno čistě pro streamování her. Bude navržené tak, aby fungovalo s nadcházející streamovací platformou, kterou Microsoft chystá. Její promo jsme mohli vidět v roce 2013. Cloudová konzole by podle odhadů měla být levnější a méně výkonná, která by tedy měla pouze streamovat obsah. Samozřejmostí bude potřeba určitého druhu předplatného.

O trendu cloudových her se mluví již delší domu a zdá se, že Microsoft bude první, kdo přijde na trh s přímo uzpůsobenou konzolí této službě. Pokud tedy nepočítáme Nintendo a jejich pokus o cloudový Resident Evil 7 na Switchi. Samozřejmě s tím na trhu již nějakou delší dobu je Sony se svou službou PlayStation Now, ovšem ta není dostupná ve všech zemích a zahrajete si pouze na stávající PS4. 

Microsoft mluví o rodině nových zařízení, určitě tedy můžeme očekávat více než jeden nový kus hardwaru. Hry by přitom měly fungovat na všech Scarlett zařízeních, takže by neměl nastat problém, že určitá hra bude fungovat pouze na jednom. Ovšem dočkáme se jich minimálně až v roce 2020.

zdroj: Thurrott

One thought on “Microsoft prý chystá rovnou dvě nové konzole”

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s