Dvě hororové klasiky přibyly do zpětné kompatibility Xboxu One

Xbox One svoji sbírku zpětně kompatibilních her rozšiřuje čím dál více a častěji. Od začátku července se knihovna stihla rozrůst o zatím šest titulů, ke kterým nyní přibyli dva další. Ve zpětné kompatibilitě si nyní můžeme užít klasické hororovky od Konami – Silent Hill HD Collection a Silent Hill: Homecoming.

Silent Hill HD Collection vycházelo v roce 2012 a přineslo na konzole PlayStation 3 a Xbox 360 remasterovanou verzi původního druhého a třetího dílu. 

Druhý díl sleduje příběh Jamese Sunderlanda, který přijel do městečka Silent Hill po obdržení dopisu od své ženy. Chyták je ale v tom, že byla už tři roky mrtvá. Hororový příběh doplňuje děsivá atmosféra a ještě děsivější potvory. Společně s přepracováním na platformy dnes již staré generace konzolí dostal alternativní dabing a možnost sbírat trofeje/archivementy.
Ve třetím díle se události od prvního dílu posunuly o sedmnáct let dopředu a třetí díl tedy navazuje na první více jak jeho předchůdce. Opět se podíváme do městečka Silent Hill, ovšem tentokrát s jinou postavou, a to s dcerou hlavního protagonisty prvního dílu. Kromě přepracovaného dabingu hra také dostala vylepšené vizuály a audio.

Silent Hill: Homecoming vycházel v roce 2008 na konzole PlayStation 3, Xbox 360 a PC. Jedná se o šestý díl série a byl speciálně vytvářen na konzole tehdejší generace. I když se nejedná o velmi populární díl, podobně jako Silent Hill: Downpour, stále nabízel zajímavý spin zavedené hratelnosti. Homecoming sleduje příběh vojáka Alexe Shepherda, který se vrací z války. Při příjezdu do městečka však zjistí, že jeho otec se pohřešuje, jeho matka má závažnou chorobu a aby toho nebylo málo, nikdo neví kde je zrovna jeho mladší bratr. Hra tedy sleduje jeho cestu za nalezením ztraceného bratra.

 

Rubriky:NOVINKY

Tagged as:

1 reply

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s