Dvě hororové klasiky přibyly do zpětné kompatibility Xboxu One

Xbox One svoji sbírku zpětně kompatibilních her rozšiřuje čím dál více a častěji. Od začátku července se knihovna stihla rozrůst o zatím šest titulů, ke kterým nyní přibyli dva další. Ve zpětné kompatibilitě si nyní můžeme užít klasické hororovky od Konami – Silent Hill HD Collection a Silent Hill: Homecoming.

Silent Hill HD Collection vycházelo v roce 2012 a přineslo na konzole PlayStation 3 a Xbox 360 remasterovanou verzi původního druhého a třetího dílu. 

Druhý díl sleduje příběh Jamese Sunderlanda, který přijel do městečka Silent Hill po obdržení dopisu od své ženy. Chyták je ale v tom, že byla už tři roky mrtvá. Hororový příběh doplňuje děsivá atmosféra a ještě děsivější potvory. Společně s přepracováním na platformy dnes již staré generace konzolí dostal alternativní dabing a možnost sbírat trofeje/archivementy.
Ve třetím díle se události od prvního dílu posunuly o sedmnáct let dopředu a třetí díl tedy navazuje na první více jak jeho předchůdce. Opět se podíváme do městečka Silent Hill, ovšem tentokrát s jinou postavou, a to s dcerou hlavního protagonisty prvního dílu. Kromě přepracovaného dabingu hra také dostala vylepšené vizuály a audio.

Silent Hill: Homecoming vycházel v roce 2008 na konzole PlayStation 3, Xbox 360 a PC. Jedná se o šestý díl série a byl speciálně vytvářen na konzole tehdejší generace. I když se nejedná o velmi populární díl, podobně jako Silent Hill: Downpour, stále nabízel zajímavý spin zavedené hratelnosti. Homecoming sleduje příběh vojáka Alexe Shepherda, který se vrací z války. Při příjezdu do městečka však zjistí, že jeho otec se pohřešuje, jeho matka má závažnou chorobu a aby toho nebylo málo, nikdo neví kde je zrovna jeho mladší bratr. Hra tedy sleduje jeho cestu za nalezením ztraceného bratra.

 

One thought on “Dvě hororové klasiky přibyly do zpětné kompatibility Xboxu One”

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s