Letní olympijské hry v Paříži možná obohatí videohry

Označení hraní videoher za regulérní sport mohou brát mnozí lidé jako velký nesmysl, ovšem v posledních letech se eSporty stávají čím dál populárnější a pořádají se různé turnaje a mistrovství. Není tedy divu, že mnoho nadšenců by určitě rádo vidělo tento druh sportů jako součást největší sportovní události, kterou jsou olympijské hry. Toto téma je probíráno už několik let, ovšem až v poslední době se začíná něco dít a my bychom se tedy mohli v budoucnu dočkat tohoto druhu sportu i na olympiádě.

Letní olympijské hry v Paříži nás čekají až v roce 2024 a mohli by sebou přinést i herní turnaje, což by gaming povýšilo na zcela novou úroveň. O tom, jestli svůj debut budou mít na olympiádě rozhoduje Mezinárodní olympijský výbor (MOV, anglicky IOC), který tento víkend podnikl další kroky. Spolu s organizací Global Association of International Sports Federations pořádali „eSports Forum“, přičemž účelem akce bylo opět rozvířit diskuzi právě o videohrách a jejich angažmá na olympiádě.

Události se zúčastnilo více jak 150 zástupců z herní komunity a zúčastnění jedinci mluvili o potencionálních možnostech spolupráce a probírali také mnohokrát kladenou otázku – může být gaming uznán jako olympijský sport? Přímé odpovědi jsme se bohužel nedočkali, podle sportovního ředitele Kita McConnella byla ovšem i tak diskuze velkým přínosem.

„Bylo dosaženo shody, že budoucí spolupráce bude založena na zajištění, že jakákoliv aktivita podporuje a prosazuje Olympijské hodnoty. Zatímco cílem nebylo najít cestu k zařazení eSportů do olympijského programu, máme plán na pokračování diskuze a jsme ve silné pozici kdy můžeme koordinovat a podporovat širší angažovanost Olympijského hnutí s eSporty.“

Podobná diskuze se už uskutečnila v loňském roce na shromáždění Olympic Summit 2017, kde se sešli MOV a lidé z herní komunity a hovořili na stejné téma. Videoher se ale nejspíše na olympiádě jen tak nedočkáme, přeci jen se jedná o dlouhodobé tažení.  Střípkem naděje snad může být jedině jednání na prosincovém Olympic Summit 2018. 

Kdyby se přeci na pařížských letních hrách videohry objevily, jaké tituly byste uvítali? Staré klasiky jako League of Legends, Counter Strike, Hearthstone, Dota, Overwatch, Fifa nebo nějaké jiné a neokoukané hry? Dejte nám vědět v komentářích!

 

zdroj: Gamespot

One thought on “Letní olympijské hry v Paříži možná obohatí videohry”

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s