Valve v jeden den zablokovalo více než 60.000 účtů

Valve nedávno postihla banovací horečka, kdy celkově od začátku července zablokovali přes 95.000 účtů. Uživatelé, kteří používají cheaty by tedy měli být na pozoru. Systém Valve Anti-Cheat, nebo zkráceně VAC, si totiž nebere servítky. 

Pokud jsme jenom sezónní hráči, kteří nehrají onlinové hry, můžete si oddechnout, jelikož se právě toto s největší pravděpodobností vás netýká. Na pozoru by však měli být hráči titulů jako jsou Ark: Survival Evolved, Counter-Strike: Global Ofensive, Dota 2, Team Fortress 2, série Call of Duty a dalších podobných onlinových her. 

Velká vlna přišla minulý týden ve čtvrtek 19. července, kdy Valve zablokovalo přes 60.000 účtů. Jedná se tak o největší počet blokovaných účtů za celou historii platformy Steam. Pro porovnání – v loňském roce se číslo vyšplhalo na 40.000. Následující den se nesl ve stejném znamení, ovšem blokací bylo o poznání méně, než předchozí dny.

Co najednou Valve přimělo k takovému razantnímu kroku bohužel nevíme, ovšem stále bychom měli být na pozoru, jelikož ještě určitě nekončí. Pokud vás zajímá, kolik účtů v jaký den bylo zablokováno, na SteamDB máte krásný přehled.

 

One thought on “Valve v jeden den zablokovalo více než 60.000 účtů”

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s