Další nálož informací o Marvel’s Spider-Man

Comic Con v San Diegu máme už za sebou a kromě představení nové limitované edice konzole PlayStation 4, posledního bonusového obleku a příběhového traileru jsme se dozvěděli spoustu nových a zajímavých informací. Insomniac Games svůj nadcházející počin představovali na několika panelech, nejvíc informací máme ovšem z živého streamu. Rozpovídali se o New Yorku, padouších, soubojích, oblecích a celém průchodu hrou.

Největší inspirací pro hru bylo pro studio celé univerzum Spider-Mana, od úplného začátku až po první díl Amazing Spider-Man. Tým vzal společné rysy všech děl a v novém Spider-Manovi se je snaží představit novou a unikátní cestou.

Město New York si bude žít vlastním životem, dostane určitou osobnost a atmosféru. Studio se postaralo o to, aby každá oblast působila trochu odlišně, jako je tomu v reálu. Spidey bude ve městě docela populární. Obyvatelé si všimnou, když bude prolétávat kolem nich v těsné blízkosti, pozdraví ho, budou si s ním dělat selfie, dávat si placáky a podobně. Toto by se ovšem mělo postupně měnit s příběhem. Že by se stával méně populárním? Nebo naopak více? Hmm…
Průchod městem a houpání se na pavučinách by mělo být velmi jednoduché. Hned na začátku nám s ovládáním vystřelování pavučiny pomůže tutoriál, vývojáři však tento systém navrhli tak, abyste se cítili, že máte vše pod kontrolou. To samé platí i pro Petera, který bude mít pro změnu kontrolu nad bojištěm a prý budeme mnoha způsoby moci interagovat s pavučinami. Soubojový systém je přitom navržen tak, aby byl co nejhladší a nenarušoval celý chod hry. Podobně jako v nejnovější filmové adaptaci bude mít Peter k dispozici různé vychytávky, které nám pomůžou při taktických postupech nebo při stealthu. 

spidey

Po městě najdete unikátní grafiti, jelikož si studio najalo profesionální sprejery, aby jim vytvořili nějaké umělecké kousky také do hry. Chtějí tak dosáhnout větší autentičnosti. 

Průchod celou hrou byl prý pro vývojáře tím hlavním bodem, na kterém začali pracovat ihned poté, co byl celý projekt schválen. První věcí, u které začali bylo, že zkoumali jak vytvořit přichycení pavučiny na různých budovách a jak by vlastně fyzicky fungovala ve městě o velikosti, kterou potřebovali. Největším oříškem však bylo vytvořit pocit rychlosti při prolétávání městem. Toho nakonec docílili vizuálními efekty a speciálním pohybem kamery.

Z New Yorku se na chvilku přesuneme k padouchům, jelikož na ně se rozhodně nesmělo zapomenout. Tým zmiňuje, že při práci na jednotlivých charakterech brali v potaz jejich dlouhou historii, a především to, co na nich bylo napácháno v minulosti, ovšem dočkáme se jejich určité modernizace. Pro příklad zmiňují Electra, který dříve nosil masku ve tvaru hvězdice, ovšem v rámci modernizace jí studio přetvořilo do jizvy na jeho obličeji. Ponechali mu jeho ikonickou žlutou a zelenou barvu a jeho schopnosti vytvořili realističtější s přidáním trošky techniky. Padouši, které jsme viděli napříč několika trailery však zdaleka nebudou jediní, které ve hře potkáme. Z Marvelovského univerza jich potkáme daleko víc. 

spiderman

Studio již v minulosti zmínilo, že Spideyho obleky, které jsme viděli v několika videích, nebudou těmi jedinými a můžeme jich tak očekávat mnohem více. Tým prý přemýšlel nad celkově šedesáti obleky a je dost možné, že se valná většina ve hře objeví. Snažili se vytvořit mix oblíbených a filmových obleků a prý se dočkáme i nějakých překvapení. Hra dokonce obsahuje více obleků, než mělo studio původně v plánu. Některé ovšem nejsou jen tak na parádu. Například Enhanced Suit, první oblek jež odhalili a který vidíme všude na promo fotkách, je realisticky navržen. Červený materiál slouží k podpoře svalů, modrý je pro vzdušnost a flexibilitu a bílá obsahuje technické a ochranné prvky. Z čehož tedy můžeme usoudit, že každý oblek bude mít jiné vlastnosti. 

Nejnovější herní Spider-Man toho má pro nás dozajista nachystáno mnohem více. V jeho kůži budeme moci prozkoumávat New York a bojovat s řádkou padouchů už 7. září, kdy bude hra vycházet exkluzivně na PlayStation 4.  

One thought on “Další nálož informací o Marvel’s Spider-Man”

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s