Další zajímavé novinky o Cyberpunk 2077

Po představení traileru na Cyberpunk 2077 na letošní E3 všem spadla brada a dozajista se tak jednalo o nejlepší hru představenou na této akci. Krátká herní ukázka nám toho neřekla moc, a tak se vývojáři rozhodli založit rubriku E3 Trailer Frame by Frame, kde postupně rozebírají každý detail zmiňovaného traileru. A co to znamená pro nás? Spoustu nových informací a detailů, díky kterým si postupně můžeme o Cyberpunku vytvářet obrázek. Už dříve jsme psali o tom, jak zhruba bude vypadat město, ve kterém budeme hrát a jak si vytvoříme vlastní postavu. Night City je ovšem velmi zajímavé a plné úžasných detailů, tak se na ně jdeme podívat. 

cyberpunk 2077

V roce 2077 se technologie stala všudypřítomnou. Je používána v automatizování průmyslu, lidé jí díky neustálým reklamám potkávají na každém kroku nebo se například používá jako náhrada za lidské maso a kosti. Původně byla vyvinuta pro praktické a lékařské účely, ovšem postupem času si technologie našla cestičku do každodenního života a stala se součástí životního stylu. Kybernetické součásti se staly tak všední věcí, jako tetování nebo šperky. Důvody, proč si lidé nechávají implementovat kybernetické doplňky jsou různé. Můžou to být jednoduché technické upgrady, bojová vylepšení nebo dokonce módní doplňky. 

I když jsou levná elektronická zařízení dostupná i v těch nejchudších domácnostech, většina lidí si stejně nemůže dovolit koupit nejnovější produkty. Od mladého věku se proto mnoho jedinců učí improvizovat, pracovat se šrotem a opravovat věci na vlastní pěst nebo dokonce vyrábět zbraně.

U zbraní ještě chviličku zůstaneme. Night City nemá tak striktní práva, takže každý může vlastnit zbraň. Díky častým nepokojům a denním výhružkám násilí jí také skoro každý vlastní. Nošení zbraně je tedy ve městě zcela normální a někteří dokonce nosí i neprůstřelné oblečení. Abyste zůstali naživu, musíte se starat o sebe, i když to někdy znamená ignorovat všudypřítomné násilí. Kvůli tomu také ve městě najdeme pouliční gangy. Ty se liší podle struktury, hierarchie a pozadí. V traileru například vidíme jeden, který má základnu v nočním klubu vytvořeném z bývalého akvária. Seberealizaci skrze násilí vyznává mnoho občanů. Na druhou stranu jedinou možností, jak vyrovnat všechny spory, je dát někomu pořádně do zubů. Ovšem vládní korporace drží nad městem ochranou ruku a dělají vše nezbytné pro to, aby udrželi město pod kontrolou.

I když se Night City hemží organizovaným zločinem, pro většinu občanů opuštění města není volbou. Představuje pro ně neutuchající naději za slávou a úspěchem, kde se všichni bojí pouze selhání.

Kromě života v Night City toho ale bohužel o hře zatím moc nevíme. Jaká bude hratelnost? A co grafická stránka? Dočkáme se hry už příští rok? Zatím si můžeme klást hromadu podobných otázek. Uvidíme tedy, kdy nám vývojáři odhalí alespoň nějaký pořádný gameplay.

Co na Cyberpunk 2077 zatím říkáte vy? Dejte nám vědět v komentářích!

zdroj: cyberpunk.net

Reklamy

One thought on “Další zajímavé novinky o Cyberpunk 2077”

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s