Další přírůstky ve zpětné kompatibilitě Xboxu One

Microsoft nadále aktivně pokračuje v rozšiřování své knihovny zpětně kompatibilních her pro Xbox One. Na začátku července jsme se dočkali dvou her od studia Ubistoft, a to Assassin’s Creed: Liberation a Ghost Recon: Advanced Warfighter. Nyní si na Xbox One můžeme také zahrát hry Dante’s Inferno a R.U.S.E.

Dante’s Inferno vycházelo v roce 2010 a i když se nesetkalo s příliš vřelým přijetím, stále se jedná o zajímavý herní počin. Je dost možné, že jste o tomto díle možná neslyšeli a na jednu stranu se není čemu divit. Vývojáři z Visceral Games si totiž vybrali opravdu špatné datum vydání a hra tak byla zastíněna velikánem God of War 3, který vycházel měsíc po vydání Dante’s Inferno. Ve hře, inspirované literárním dílem Božská komedie, převezmete roli Danteho, Templářského rytíře z křížové výpravy, kterého provází duch básníka Virgila. Dante se vydává na cestu skrz devět kruhů pekla, aby zachránil duši své milované Beatrice ze spárů Lucifera. Herní mechaniky jsou velmi podobné již zmíněnému God of War, takže pokud máte rádi hry tohoto typu, Dante’s Inferno by se vám mohlo zalíbit. 

Druhou novou hrou ve zpětné kompatibilitě je R.U.S.E. od francouzského studia Eugen Systems, která také vycházela v roce 2010. Jedná se o válečnou real-time strategii zasazenou do druhé světové války, soustředící se na vpád nacistického Německa během roku 1944. V kampani můžete prožít mnoho historických i smyšlených událostí a hra se spíše soustředí na informační válku než na brutální boje. Základní mechanismy jsou prosté – máte za cíl vybudovat a řídit jednotky na bojišti a zamezit tak nepříteli v jeho dalším postupu. R.U.S.E. v té době nabídlo zajímavé herní mechaniky a představilo nový chytrý pohled na umělou inteligenci. 

Rubriky:NOVINKY

1 reply

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s