Nintendo zablokovalo hackera upozorňujícího na cheatování

Cheater upozornil na podvádění v onlinovém režimu hry Splatoon 2 a byl zablokován. Proč? Protože na něj upozornil dost zvláštním způsobem. 

Splatoon se už od prvního dílu potýká s nedostatečným zabezpečením a podvádění není tedy něčím neobvyklým. Jeden z hráčů pod přezdívkou PleaseAddAntiCheat se snažil upozornit na tento problém zajímavým způsobem. Využil systém hry Power X, který vyhledává hráče do online zápasů a ve čtyřech herních módech se objevil na prvních místech, kde ve jménech hráčů byla rozdělena jeho přezdívka Please Add Anti Cheat.

„Etický hacker“, jak se sám označuje, situaci okomentoval takto:

„Zprvu jsem by potěšen, jak slušnou ochranu systému Switch má. Možná toto si tým myslel také. Ovšem to neodůvodňuje fakt, že byla odstraněna všechna bezpečnostní opatření prvního dílů a nechávají tedy jí a její hráče úplně bezbranné proti cheaterům, kteří si podvodem pomáhají k vítězství. Myslel jsem, že někdo musí předat Nintendu zprávu.“

Nintendu prý nějakou dobu trvalo, než našlo všechny jeho účty. PleaseAddAntiCheat také dodal, že mu vůbec nevadí, když mu Nintendo zablokuje celou konzoli (což se následně stalo). Chtěl především předat zprávu a upozornit na problém, který zamořuje hru. 

Stál mu nakonec tento dobrý skutek za to? Jaký je váš názor? Dejte nám vědět v komentářích!

Rubriky:NOVINKY

Tagged as: ,

1 reply

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s