Nintendu Switch se podle posledních statistik daří velmi dobře

switch

Nintendo nedávno uspořádalo schůzku akcionářů, dokonce i s bývalým prezidentem Nintenda Tatsumim Kimishimou. Ten byl dotázán, zda problémy s distribucí komponentů nějak ovlivní produkci Switche nebo jeho cenu.

Kimishima zmínil, že jejich plány jsou nadále stejné a oni tak chtějí do konce letošního fiskálního roku dosáhnout 20 milionu prodaných kusů. Nemají prý ani žádné problémy s produkcí. Výkonný ředitel Susumu Tanaka také doplnil, že minulý rok měli určité problémy s obstaráváním důležitých součástek, ovšem po sdílení plánu s výrobci si myslí, že jejich spolupráce tento problém lehce vyřeší. Ovšem skutečnost je trochu jiná, tento problém řešili pár let nazpět a ne rok. Společnost se teď soustředí na vyjednávání s výrobci o cenách a dodacích lhůtách.

Letošní konference Nintenda na E3 nebyla moc úspěšná, alespoň podle investorů, jelikož akcie po prezentaci prudce klesly. Kimishima ovšem zůstává pozitivní a vysvětlil, že se společnost připravuje sdělit informace svým zákazníkům ve vhodný čas, včetně produktů, které budou vydané ke konci roku. I když Nintendu takto klesly akcie, prodejům Switche se stále daří. Obchod GameStop zaznamenal po akci E3 nárůst prodejů a to rovnou o dvojnásobek. Největší podíl na tom má především odhalení Smash Bros. Ultimate.

Teď tedy vyvstává otázka, jestli byla konference Nintenda opravdu tak špatná. Co myslíte vy? Dejte nám vědět v komentářích!

Rubriky:NOVINKY

Tagged as: ,

1 reply

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s