Xbox One dostal velký update a s ním funkci FastStart

xbox logo

Na letošní konferenci Microsoftu v rámci E3 jsme se kromě mnoha odhalení nových her také dozvěděli, že na Xbox One si budeme moci spustit hry ještě před tím, než se kompletně stáhnou. Funce FastStart po necelém měsíci od oznámení přibyla v rámci nejnovějšího updatu spolu s několika drobnými vylepšeními.

FastStart zanalyzuje soubory, které jsou potřebné pro zahájení hry a upřednostňuje stažení těchto souborů jako prvních. To vám umožní začít hru předčasně, zatímco se zbytek hry stahuje na pozadí. Podobnou možnost má i konkurenční PlayStation, ale najdeme ji i na Xboxu. Tato funkce vám umožňuje spustit hru zatímco se stahuje nebo instaluje. Ovšem často vás nepustí dál než do menu, případně se vám ukáže jen načítací obrazovka. FastStart se ale bude výrazně lišit, jelikož vás pustí rovnou do hry, a vy tak v klidu budete moci začít hrát bez toho, aniž byste museli čekat na kompletní stažení celé hry. V seznamu her podporujících tuto funkci jich zatím najdeme sedmnáct pro Xbox One, tři pro Xbox 360 a tři pro původní Xbox. Ovšem zatím nečekejte žádné obří hry, za zmínku stojí například Tropico 5, Devil May Cry HD Collection a The Walikng Dead Season 1.

Kromě této novinky aktualizace přinesla vylepšenou sekci Pins nazvanou Groups, ve které si můžete zorganizovat své aplikace a hry podle svého. Další užitečnou novinkou je funkce vyhledávání kdekoliv na domovské obrazovce pomocí tlačítka Y.

zdroj: Polygon

 

Rubriky:NOVINKY

Tagged as: ,

1 reply

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s