The Sims 4 Roční období – recenze DLC

V Electronic Arts vyslyšeli fanoušky a do The Sims 4 vytvořili rozšíření Roční období. Druhý nejžádanější dodatek, hned po Psi a kočky, vyšel 22. června v krabicové i digitální verzi a my se na něj společně podíváme.

ts4 seasons

Simíkovské světy už jsou opět o něco živější. Střídání ročních období a počasí je to pravé, co v The Sims 4 doteď chybělo. Ačkoliv se dle našeho názoru nejedná o tak obsáhlé rozšíření, jako u předchozích The Sims 3, určitě se zde najde mnoho novinek, které jsme neměli možnost v sérii vidět. Tou první a úplně nejvýraznější je kalendář. V něm uvidíte všechna roční období, jak dlouho trvají, najdete zde všechny svátky, pracovní dny v zaměstnání, předpověď počasí a i narozeniny Simíků. Takže vidíte vše hezky na jednom místě. Roční období trvá v základu 7 dnů, v nastavení si přitom můžete prodloužit délku až na 28 dnů. Období jdou popořadě a nemůžete si zvolit vlastní cyklus. Prostě a jednoduše jaro, léto, podzim, zima. Na začátku hry si můžete vybrat, jakou roční dobou chcete začít a zda potrápíte Simíky i bouřkami a vánicemi. Počasí v každém ročním období samozřejmě odpovídá danému světu. Nikdy se vám tak nestane, že v pouštní Lázeňské Oáze uvidíte hromady sněhu, spíš jen lehký poprašek nebo nenapadne vůbec žádný. Bohužel jsme se nedočkali nového světa ani typu pozemku. Do každého světa také automaticky přibyly bruslařské dráhy a stánky s občerstvením.

ts4 selvadorado rain

Na jaře Simíci vytáhnou ze stojanu deštníky, obléknou pláštěnky a mohou si jít ven hrát do deště a bahna. Déšť jim také může posloužit jako venkovní sprcha. S jarem přicházejí samozřejmě Velikonoce a Valentýn a v těchto dnech po světě najdete různé tematické stánky s občerstvením. Jaro je také skvělým obdobím pro vysazování nových plodin, starání se o zahrádku nebo včelí úly. Můžete tak rozvíjet svou zahradnickou kariéru, pěstovat nové rostliny nebo aranžovat květiny. Se zaléváním vám pomůže rozstřikovač nebo i déšť. A i když venku vše krásně kvete a pyl léta všude kolem, Simíci netrpí alergiemi, jako tomu bylo v The Sims 3.

V létě mohou Simíky zasáhnout spalující vedra, takže je nejlepší strávit den vevnitř, nebo si užívat sluníčka na zahradě u bazénu. Ovšem z vysokých teplot mohou mít úpal a dokonce umřít na přehřátí organismu, pokud se něčím rychle neochladí. Pokud si však i v tropických vedrech chcete užít trochu srandy, bitvy s vodními balónky jsou tím pravým. S létem také přicházejí velké bouřky, které jsou mimochodem opravdu skvěle zpracované, ale Simíci z nich budou mít depresivní náladu a leknou se pokaždé, když zahřmí. Stejný efekt mají bouřky i na mazlíčky. V tomto počasí však není radno zůstávat venku moc dlouho, nejen že se vám s největší pravděpodobností rozbije deštník, ale Simíky také může zasáhnout blesk. Ovšem tornáda ani další živelné katastrofy zde nenajdete. To samé bohužel platí i pro pláže, lehátka a koupání se v moři.

ts4 seasons shock

Podzim sebou přináší krásně zbarvenou krajinu a také nové venkovní aktivity. Opadané listí ze stromů lze shrabávat na hromady, které vám nabídnou i nové interakce. Můžete je spálit, vyhodit, hrát si v nich a dokonce se do nich schovat se svou drahou polovičkou a užít si trochu soukromí. Podzim však patří Halloweenu a dalším podzimním svátkům, takže se těšte na koledování a chození v kostýmech nebo Den díkůvzdání. Samozřejmostí je rozmístění dekorací (například z předchozích balíčků) a umístění strašáka.

Ta největší zábava přichází s prvním sněhem. V zimě mohou Simíci stavět sněhuláky (a povídat si s nimi), dělat andělíčky, koulovat se, jezdit na bruslích a odhrabávat sníh z cest. Ovšem musíte dbát na správný výběr oblečení, jinak mohou umrznout. Bohužel sníh působí tak trochu ploše a vývojáři prý sami nevěděli, jak ho lépe zpracovat. Na co se však všichni těší nejvíc jsou zimní svátky. Na všechny čeká zdobení stromečku, výzdoba domu, Simíci si mohou užít společný čas u rozpáleného krbu a hlavně dostanou dárky! Vyzdobené domečky navíc může navštívit Děda Mráz. Veškeré vybavení a věci, které jsou umístěné venku, budou zasněžené a dokonce vám mohou zamrznout okna. Kromě Vánoc nás samozřejmě čeká i oslava Nového roku. Celkově toto období působí velmi kouzelně a pohádkově.

 

Důležité je však zmínit, že svátky ve všech ročních obdobích jsou volitelné, a lze si vytvářet i své vlastní. Ty lze naplánovat na jakýkoliv den, svátek pojmenovat a vybrat mu různé tradice. Svátek trvá jeden celý den, ale klidně si ho můžete naplánovat na každý den v týdnu. Výborně slouží také k plánování různých akcí dopředu.

V některých obdobích vás může nekonečné vedro nebo ustavičné sněžení obtěžovat. K odstranění tohoto problému slouží Stroj na počasí, který je dostupný v klasickém katalogu, a dokáže ovlivnit počasí v jakékoliv roční době a v jakémkoliv světě. Díky tomu tak můžete vidět sníh i v tropickém Selvadorském pralese nebo v pouštní Lázeňské Oáze. Svým Simíkům můžete vybrat oblíbené počasí a teplotu, přičemž obojí dokáže ovlivnit jejich emoce. Změna počasí není okamžitá, nýbrž postupná a když ve vašem sousedství prší nebo sněží, v druhém nemusí. Abyste se vyhnuli nějaké kalamitě, je nejlepší se podívat na předpověď počasí, ať už na nových kanálech v televizi, nebo zapnutím rádia. Jednou z větších novinek je také termostat. Díky němu lze ovládat teplotu uvnitř domu a postarat se tak o správné vytopení a klimatizování. Termostat mohou ovládat jak Simíci, tak vy. Ovšem vytápění a klimatizování domu se velmi podepíše výši složenek.

ts4 seasons greenhouse

Kromě nových herních možností do hry přibyly samozřejmě nové oblečky, účesy a doplňky pro vaše Simíky, včetně výběru oblečení pro horké letní a studené zimní dny. A batolata dostala plavky! Najdeme zde i další nové vlastnosti spjaté s počasím a odměny za plnění Simíkovských přání. Nové doplňky a nábytek jsou samozřejmostí stejně jako stylizované místnosti a nové stavební možnosti. S rozšířením přišla také aktualizace, která do hry přidala skleněné střechy, takže si konečně můžete postavit perfektní skleník. Při hraní vás doprovodí nová hudba a k poslouchání si v rádiu můžete naladit nové stanice.

I když toto rozšíření na první pohled není tolik obsáhlé, alespoň co se oblečení a doplňků týče, najdeme zde mnoho nových detailů. Například po dešti uvidíme duhu, na podzim začnou rostliny opadávat, svět se otřese, pokud zrovna udeří blesk nebo vidíme kapky deště dopadající na vodní hladinu. Toto vyjmenované je ale pouze zlomek toho, co vám The Sims 4: Roční Období nabídne a my ho tak můžeme s klidem doporučit.

One thought on “The Sims 4 Roční období – recenze DLC”

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s