Dočkáme se nakonec cross-platform hraní i na PlayStationu?

playstation vs xbox vs nintendo

Není tomu tak dávno, co jsme vás informovali o tom, proč Sony odmítá cross-platform hraní. Bývalý prezident Sony Online Entertainment si pustil pusu na špacír a objasnil všem, proč tomu tak je. Za vším jsou prý peníze a Sony se prostě nelíbí, když si někdo něco koupí na Xbox a může to používat i na PlayStationu.

Ovšem možná se v budoucnu dočkáme změny. Současný prezident Sony Interactive Entertainment byl na akci Gamelab 2018 dotázán redaktorem ze serveru Eurogamer, zda bude na PS4 umožněn cross-play. Jeho odpověď byla zároveň malým prohlášením:

„Slyšíme vás a hledáme tu správnou variantu. Jistě si dokážete představit, že okolnosti kolem toho ovlivňují mnohem více, než jen jednu hru [je myšlen Fortnite, pozn. red.]. Jsem si jist, že se dostaneme k řešení, které bude chápáno a přijato naší herní komunitou, zatímco bude současně podporovat náš byznys.“

Vedení Sony již dříve prohlásilo, že nechtějí na svých konzolích umožnit cross-platform hraní z několika různých důvodů. Ovšem po vlně kritiky, která se na ně snesla při vydání Fortnite na PlayStation 4 a Nintendo Switch budou muset toto rozhodnutí zvážit. Pokud tedy Sony tento problém už řeší, mohli bychom se v budoucnu dočkat nejen cross-platform hraní Fortnite, ale i jiných velkých multiplayerových her, jako například Rocket League, Overwatch nebo GTA V Online. V tuto chvíli vše záleží na Sony, jak se dohodne s konkurenčním Microsoftem a Nintendem.

Rubriky:NOVINKY

Tagged as: , ,

1 reply

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s