Mladý Brit utratil ve Fortnitu desetitisíce

fortnite uvodni 2

Podobných případů jsme už viděli mnoho a věříme, že ani tento nebude poslední. Dvanáctiletý Brit využil toho, že si konzole Xbox pamatuje údaje o platební kartě. Utratil totiž z otcovi kreditky, kterou měl díky předchozímu nákupu uloženou, téměř 700 liber. Tedy zhruba 20 000 korun! A za co? Za in-app nákupy ve Fortnitu, kterých provedl celkem 81 za pouhé tři dny. Asi si tedy přišel na slušnou výbavu, že?

Znovu se tedy řeší, zda je správné, že se údaje o kreditní kartě ukládají a nákup je pak umožněn i bez zadávání jakýchkoliv údajů. V některých obchodech je nutné vždy vyplnit třímístný bezpečnostní kód, ale některé nevyžadují ani toto. Koho tedy vinit? Dvanáctiletý kluk by za to samozřejmě také neměl být pochválen, ale není toto záležitost spíše majitelů daného obchodu? Například pokud by po každé transakci přišel ověřovací SMS kód, k podobným situacím by nedocházelo. A pokud ano, už by se jednalo o problém rodičů a jejich dětí, kteří si tajně vzali jejich telefon a moc dobře věděli, co dělají.

Dnes jsme se také dozvěděli, že se Epic soudí s bývalým zaměstnancem za porušení dohody o mlčenlivosti. Ten totiž v předstihu vyzradil informace o meteoritu, který zasáhl mapu. Hodně hráčů si tehdy myslelo, že cílem budou Tilted Towers, ale právě díky tomuto leaku jsme se dozvěděli, že zničení se týká Dusty Depot. Po celém internetu tak kolovaly tyto informace ještě dříve, než je stihlo odhalit samotné studio.

Thomas Hannah vyzradil podrobnosti o tom, co se chystá, jistému Adamu DiMarcovi. Ten vystupoval pod přezdívkou „internetadam“ na Redditu, kde vše také zveřejnil. Hannah je obviněn za porušení dohody o mlčenlivosti, ale brání se tím, že nemůže za to, že byly informace zveřejněny a navíc že ne vše, co bylo zveřejněno, věděl DiMarco od něho. Asi nechápe, že i prozrazení tajných informací kamarádovi je porušením oné dohody.

Jaký máte názor na obě kauzy vy? Podělte se s námi v komentářích!

Zdroj: VG247, TheSun

Rubriky:NOVINKY

Tagged as: ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s