Nové informace o Cyberpunk 2077

Na letošní E3 mělo pár vybraných novinářů možnost shlédnout zhruba padesátiminutové demo z chystaného projektu Cyberpunk 2077 od polského studia CD Projekt Red. Cyberpunk 2077 vzniká už od roku 2012, kdy jsme mohli vidět úplně první teaser a o pár měsíců později první větší upoutávku. Studio se však naplno začalo hře věnovat až po dokončení třetího Zaklínače a obou jeho enormních datadisků, do té doby jsme o tomto projektu skoro neslyšeli. Na  E3 se však vytasili s novým trailerem a demo ukázkou, díky které si konečně můžeme o hře udělat nějaký obrázek.

Bude se jednat o singleplayerové akční RPG z pohledu první osoby, což u CD Red není zvykem. Hlavním dějištěm je obří město Night City, fiktivní metropole v severní Kalifornii, které je rozdělené na šest oblastí a žádná z nich se nenačítá(!) zvlášť. Najdeme zde jak chudinské čtvrti, kde žijí ty úplně nejspodnější vrstvy, tak sídla boháčů. Město je velmi rozmanité a každá čtvrť si žije vlastním životem. Po městě se budete pohybovat za pomoci auta, motorky a dalších blíže nespecifikovaných vozidel.

cyberpunk 2077

Vše ale začíná vytvořením hlavní postavy. Budete mít možnost výběru pohlaví, stavby těla, účesu, tetování a statistik. Třídu, do které vaše postava bude patřit, si ale nevyberete sami, ta se bude postupně definovat podle toho, jaké implantáty hlavní postavě dáte a jakým stylem budete hrát. Důležitým prvkem bude také výběr „backstory“, kde si například vyberete, jaké postavy hlavního hrdinu v mládí ovlivnili. Podle toho na vás budou přihlížet ostatní a díky tomu se vám mohou otevřít nové volby a momenty v příběhu. Podobně jako v ostatních RPG vám i tady různé oblečení ovlivní statistiky, například jedna z nich, Cool, bude mít vliv na to, jak s ostatními postavami interagujete a může odemknout i dodatečný obsah.

Cyberpunk 2077 bude především hrou pro dospělé hráče. Což znamená, že ve hře uvidíme surové zabíjení, nahá těla, zmrzačené mrtvoly a postavy mluvící tak sprostě, že by se za ně styděl i kdejaký dělník. S ostatními také budeme moci navázat přátelské a romantické vztahy. Jestli to budou vztahy dlouhodobé nebo jen románky na jednu noc je čistě na vás.

Z grafické stránky hra vypadá nádherně, a těžko říct, jestli se objeví na současné generaci konzolí, nebo vyjde až na tu příští.

One thought on “Nové informace o Cyberpunk 2077”

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s