Nálož informací o novém Assassin’s Creed Odyssey

assassins creed odyssey

Už na začátku října se dočkáme dalšího pokračovaní dlouholeté série Assassin’s Creed, tentokrát s podtitulem Odyssey. Hra vzniká ve studiu Ubisoft Quebec (kteří mají na svědomí i díl Syndicate) a pracují na ní už tři roky. Po odhalení prvního traileru a gameplay ukázky však vzniklo množství dotazů ohledně celkové podoby a zasazení nového dílu. Na tyto otázky se vývojáři snažili odpovědět ve článku na oficiálních stránkách a spolu s ním přinesli mnoho zajímavých informací.

Assassin’s Creed Odyssey vůbec poprvé nabídne možnost vybrat si odpověď v dialozích a rozhodovat tak co říct, komu důvěřovat a co udělat. V průběhu hry nás čeká několik rozhodnutí, ať už malých nebo velkých a budeme si moci vybrat, na čí straně bojovat či s kým navážeme romantický vztah. Pokud se nám nebude líbit nějaký úkol, lze jej odmítnout, což může později odemknout úkoly nové. Hlavní příběh se bude postupně větvit, přičemž zážitek by měl zůstat stejný, i když nesplníte nějaké vedlejší mise. Hned na začátku se setkáme s první velkou volbou, a sice s výběrem postavy. Budete se rozhodovat mezi dvěmi, Alexiosem a Kassandrou, přičemž s vybraným hrdinou prožijeme celou hru a v průběhu nebude možné jej změnit. Oba dva přitom budou vyrovnaní, budeme s nimi sledovat stejný příběh a oba budou ovládat stejnou posádku lodi.

Jelikož je hra zasazena 400 let před události z Origins, kde jsme viděli zrod asasínského bratrstva, naše postava není asasínem, nýbrž žoldákem a není tak svázána zákony ani kodexem. Můžete tak zachovat přátelský postoj, jak tomu bylo vždy u předchozích dílů, nebo se utrhnout ze řetězu a zabíjet a krást dle libosti. Avšak za toto chovaní bude na vaši hlavu vypsána odměna a čím větší bude, tím víc vojáků po vás půjde. Ti nejsilnější se budou chovat jako fylakové z Origins, jejich pohyby budou vidět na mapě a pokud se s nimi dostanete do křížku, nemusíte přežít. Na pomoc si dokonce mohou zavolat divoké zvíře nebo dva další pomocníky a mohou na vás zaútočit i v těch nejnevhodnějších situacích. Na druhou stranu o jejich příchodu budete vědět, takže si na ně můžete počíhat. Když svého protivníka nezabijete a budete mít štěstí, můžete jej rekrutovat do své posádky.

medusa

Hlavní hrdina však není jen obyčejným Sparťanem, ale rovnou potomkem krále Leonida a vám náleží jeho kopí. Tedy alespoň jeho vrchní část. Z něho je vytvořena dýka, která zde souží místo skryté čepele. Jedná se o artefakt První civilizace díky kterému hrdina získá až nadlidské schopnosti, které lze v průběhu vylepšovat.

V demo ukázce na E3 jsme viděli dva malé ostrovy, Delos a Mykonos, které jsou součástí mnohem větší mapy. Tu nám opět pomůže prozkoumávat opeřený parťák, tentokrát nazvaný Ikaros. Po světě se nebudete pohybovat jenom pěšky nebo na koni, na cestování po rozlehlých mořských plochách to bude chtít loď. K tomu poslouží vaše triréma Adrestia se kterou lze brázdit otevřené moře, lovit piráty, hledat poklady (pozor na žraloky!) nebo jen tak prozkoumávat mapu. Ta je mimochodem 1,6x větší než v Origins a polovinu z ní tvoří vodní plochy. Námořní bitvy zde budou dle popisku podobné jak těm z Black Flag, tak z Origins. Dle slov vývojářů se dočkáme přepracovaného soubojového sytému a nového stromu schopností, který nám z jedné třetiny nahradí asasínské schopnosti.

Popisek zní zatím velmi zajímavě, a my jsme určitě zvědaví na finální podobu hry. Celý článek s detailními popisky jednotlivých novinek si můžete přečíst na oficiálním blogu.

 

Rubriky:NOVINKY

Tagged as: , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s