Valve přestane kontrolovat obsah na Steamu

Poslední dobou se toho kolem společnosti Valve děje hodně. Už dříve jsme vás informovali, že společnost nabízí hackerům tisíce dolarů za odhalení systémových chyb a že Apple zamítl jejich aplikaci Steam Link na svých systémech. Také jste se mohli dočíst, že ze Steamu hodně rychle stáhli hry s obsahem pouze pro dospělé nebo hru Active Shooter, která vzbudila vlnu kontroverze po tom, co se zjistilo, že se v ní střílí ve školách.

Ve včerejším příspěvku Valve oznámilo, že přestane kontrolovat obsah přicházející na Steam. Jinými slovy povolí veškerý přidaný obsah pokud není ilegální nebo se nejedná o nějaký způsob výsměchu.

Jejich tým měl prý problém sledovat hry, které by měly nebo neměly být dostupné v jejich obchodě. Což zahrnuje násilí, obsah pro dospělé, podporu nelegálních činností  a podobně. K problémům se přidával i fakt, že každá země považuje určité věci za přijatelné, které nemusí být legální v jiné zemi.

Dle slov Ericka Johnsona jejich problém spočíval v tom, že neexistoval žádný způsob, jak by problém vyřešili bez toho, aniž by naštvali některé hráče. Valve by prý nemělo rozhodovat o tom, co na Steamu bude a co ne. Hráčům nikdo nemá vybírat, co si mohou koupit a vývojáři by také měli sami nést odpovědnost za to, jaké obsah vytvářejí. Debatu uzavřel s varováním, že po aktualizaci se v obchodě mohou objevovat věci, které se vám nemusí zamlouvat.

Co říkáte na rozhodnutí Valve vy? Jde o správný krok, nebo se teď Steam zavalí „špatným“ obsahem? Dejte nám vědět v komentářích!

Rubriky:NOVINKY

Tagged as: ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s