The Crew 2 – nejlepší letošní závody? – dojmy z bety

6

Na konci roku 2014 (ten čas hrozně letí!) vyšla v té době velmi očekávaná závodní hra The Crew od Ubisoftu, která toho slibovala hodně… ale splnila z toho málo. Titul působil prázdně, nenabízel mnoho aut a hratelnost byla nemastná neslaná. Svou reputaci si tento francouzský gigant bude jistě chtít napravit druhým dílem. Ten dorazí už koncem června a tento víkend probíhá uzavřená betaverze. Klíčů bylo rozdáno mnoho a navíc každý, kdo přístup obdržel, může pozvat až tři další kamarády. A hned takto na úvod vás musím navnadit – klíč do bety si sežeňte, stojí to za to!

Nejsem žádným velkým virtuálním závodníkem, nevlastním volant a nevyžívám se v hraní těch nejtěžších simulátorů, přesto jsem letos hrál už tři závodní hry – před pár měsíci Gravel, v květnu betu ONRUSH a nyní právě betaverzi The Crew 2. Je tedy s čím srovnávat a vzhledem k tomu, že první dva jmenované tituly mě vůbec nenadchly, hádáte správně, že mé dojmy z této závodní hry od Ubisoftu budou pozitivní.

Začnu tím, co u mě vyvolalo největší „wow efekt“ – mapou. Ta opět obsahuje celé Spojené státy, samozřejmě přiměřeně zmenšené, ale jinak reálné a velmi detailní. Z New Yorku do Los Angeles je to zhruba 88 kilometrů, takže projetí napříč celou Amerikou vám zabere několik desítek minut. Kvalita zpracování mapy je prostě neuvěřitelná, jelikož si můžete vybrat jakékoliv místo na mapě, které si můžete přiblížit až na úroveň povrchu země a vidíte projíždějící vozidla, chodce a prostě vše, jako byste tam opravdu byli. Poté plynule oddálíte a ihned můžete přiblížit úplně jiné místo. Žádné načítání, vše ihned bez čekání. Nejsem velkým znalcem zeměpisu, ale ty nejznámější stavby a přírodní úkazy jsou tam, kde být mají. Projížděním krajinou také vidíte, jak se příroda kolem vás mění a odráží tak vzhled a podnebí jednotlivých států USA. Grafické zpracování se nemůže rovnat tomu z Forzy, to ale neznamená, že by The Crew 2 nebylo pěknou hrou. Naopak města (hlavně v noci) jsou krásná, modely aut, motorek, letadel i lodí jsou také moc pěkné. Snad jen příroda by mohla být zpracována trochu lépe. Nicméně i tak v tomto ohledu překonává obě letošní závodní hry – ONRUSH a Gravel.

8

Všimli jste si, že jsem kromě aut zmínil i další dopravní prostředky? Správně, The Crew 2 není pouze automobilovou závodní hrou. Závodit budete nejen ve vozidlech, ale také na motorkách, v lodích či letadlech. Pokud patříte mezi ty, kterým se tato novinka nezamlouvá, nebojte, hra vás nebude nutit všechny tyto dopravní prostředky střídat v pravidelném intervalu. Otázkou zůstává, jak to bude v plné hře, kde pro plnění kariéry asi budete muset používat vše. To nejdůležitější, auta, se ovládají velice příjemně a rozhodně mnohem lépe než v prvním díle. Naštěstí se nepřetáčí do smyků, dobře drží na vozovce a vy cítíte jejich váhu. Samozřejmě se jedná o čistou arkádu, z velkých titulů nejvíce podobnou Forze Horizon. Každé vozidlo má nitro a hlavně se každé ovládá velmi podobně.

Nebudete ochuzeni ani o vylepšování vozidel, naštěstí tvůrci odebrali možnost ze sporťáku typu Lamborghini Aventador udělat offroadový vůz a podobné nesmysly. Pro úpravy výkonu sbíráte součástky vždy po dojetí závodu u cíle, ty jsou rozděleny do několika klasických kategorií od předovky až k brzdám. Vizuální tuning vozu je zpracován velmi pěkně a nabízí opravdu mnoho možností si auto upravit k obrazu svému. Dobrou zprávou je, že všechny tyto součástky jsou otevřené od začátku, vy si je jen musíte koupit a není tak potřeba je nějakým způsobem odemykat. Kromě toho je ve hře možnost si obléci svého jezdce podle vašich představ, což ale není nic důležitého, když ho při řízení ani chození po vaší garáži či v závodních hubech nevidíte.

2

Závodní centra jsou zde čtyři – Street Racing, Freestyle, Pro Racing a Off Road. Každé z nich je jakousi komunitou či týmem a v každém je možné jezdit jiné druhy závodů. Street Racing jsou samozřejmě klasické závody ve městech alá Need for Speed, Freestyle převážně letecká klání s hodnocením akrobacie, Pro Racing jsou závody na okruzích se speciálními vozy (jako je například formule) a Off Road jsou prostě a jednoduše závody v terénu. V každém hubu vyhráváním závodů stoupá vaše prestiž, čímž se odemykají závody nové. Navíc si v každém z nich kupujete dopravní prostředky, ale je nutné pamatovat na to, že v Pro Racing neuvidíte v nabídce offroadový Hummer a podobně. Vydělat si na větší množství z nich bude asi celkem oříšek, protože cena není nejnižší, a tak si Ubisoft samozřejmě připravil možnost platit druhou herní měnou, kterou získáte – ano, hádáte správně – za reálné peníze.

Za tři dny testování jsem se nesetkal s mnoha problémy, kromě jednoho spadnutí serveru a občasného doskočení vozidel těsně před můj vůz. Celkově působí The Crew 2 velmi odladěně a s obrovským množstvím obsahu, jakoby si vývojáři chtěli napravit pošramocenou pověst z prvního dílu. Při hraní mě nejednou napadla podobnost s – pro mě – legendární hrou Test Drive Unlimited 2 a hraní jsem si prostě užíval. Skvělou vychytávkou je také přítomnost replaye, který nahrává deset předchozích minut a vy si tak můžete sestříhat video povedeného závodu nebo krásně akrobacie v letadle.

Na vydání The Crew 2 se moc těším a věřím, že přinese mnoho hodin skvělé arkádové zábavy, při které budu křižovat Ameriku… a je úplně jedno, zda to bude v autě, na motorce, v lodi nebo v letadle.

Rubriky:NOVINKY

Tagged as: , , , ,

1 reply

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s