Boj o krále battle royal pokračuje – PUBG žaluje Fortnite

pubg vs fortnite

Společnosti Epic Games a Bluehole mají na svědomí dvě nejúspěšnější hry poslední doby. Fortnite a Playerunknown’s Battlegrounds jsou založené na stejném konceptu, kdy sto hráčů vyskočí z letícího letadla a po přistání se snaží najít zbraně a další vybavení k poražení všech ostatních. Nyní se dostala na veřejnost informace, že PUBG Corp (jihokorejská pobočka Bluehole) žaluje Epic Games s argumentem, že jejich hit Fortnite kopíruje mnoho herních mechanik z PUBG a porušuje tím pádem autorská práva.

Podobných případů tu už pár bylo a je pravda, že battle royal režim přišel do Fortnitu až po vydání PUBG, otázkou ale je, zda si zrovna Bluehole může nárokovat práva na tento herní režim, když víme, že ani oni sami nebyly tou první hrou na trhu s tímto konceptem.

Podle nás je tu místo pro oba tituly, vzhledem k tomu, že si graficky nejsou vůbec podobné a Fortnite je navíc obohacen o možnost stavění. Jaký je váš názor na celou situaci? Podělte se s námi v komentářích!

zdroj: Bloomberg

24 komentářů: „Boj o krále battle royal pokračuje – PUBG žaluje Fortnite“

 1. Zabijte ty svině! Je pravda, že je tu místo pro oba, ale zabijte ty svině, protože pubg bylo dřív. S pozdravem občas ČR.

  1. Oh bože… Další člověk, který dělá problémy… uvědomuješ si, ty génie, že vývoj něčeho, jako je battle royale mod, není na měsíc… Takže to není, že fortnite jen těží ze slávy PUBG, navíc je i úspěšnější… njn, originalita stavění a f2p vítězí 😛 😉

 2. Zbytečný celej ten proces, každá hra má něco jinýho a koncept battle royale si nikdo přivlastnit nemůže a přitom graficky je to zcela odlišný.

 3. H1Z1 byla první battle royale hra.Tak nevím co pubg má proti fortnite.Dá se říci že PUBG kopíruje H1Z1.Tak at bluehole company drží hubu xd

  1. Lidi jako ty miluju. Nic neví ale stejně držkujou. První byl mod do army ktery nema na svědomí nikdo jiný než PlayerUnknown. A pak až přišlo h1z1 ktere se timto modem inspirovalo

  2. Popravdě nemáš pravdu kde to první bylo je Arma mod od člověka s přezdívkou PlayerUknowns a ten taky dělá pubg takže myslím že když víš ***** tak sem radši ani nepiš xd

   1. nemusí 🙂 tvůrcem BR modu do H1Z1 je PlayerUnknows 🙂 fortnite hraju a jede to na stejeném enginu jenomže o PUBG se nestarají tak hodně jako o Fortnite

  1. nevymyslel 🙂 První s BR přišel Minecraft hg a potom H1Z1 🙂 tím pádem nic není špatně, má příjít další hra s BR jako je Battlefield V 🙂

 4. PUBG mě baví, Fortnite taky, ale i přes to je to hloupost u PUBG se skáče s letadla a u FORTNITE se skáče z létajícího autobusu.
  V PUBG se nedájí stavět BASE ( úkryty ), ale dají se tam použít auta jako barikáda před nepřáteli jl osobně to tak dělám, FORTNITE je výmečný tím že ta mapa vypadá jako by byla velká,ale ve slutečnosti je to malá mapa na které se musí hráč naučit přežít. U PUBG je to něco jiného tam jsou auta takže tam se človek přepravuje docela rychle ze zóny do zóny. Těchto příkladů a faktů najdu víc, PUBG nemá právo žalovat FORTNITE.

 5. Je vidět, že máte informace kdo vůbec vytvořil PUBG, a kdo vlastně za celým modelem stojí a jak to ve skutečnosti je.

  Zaprvé PlayerUnknown, je znám za celou řadu modifikací už od army, a jedním z nich je battle royale žánr, který představil už v Armě. Poté si ho najalo studio tvořící H1Z1 protože jejich hra Just Survive byla o ničem. V kostce, se poté rozhodl udělat vlastní hru. (PUBG), kde za spolupráce EPIC games, kde studio pomáhalo PlayerUnknownovi, s tím že nic nepoužije ve svých hrách. Zde to bylo porušeno protože se vlastně EPIC games, odtrhl a začal se soustředit s veškerým Know How na Fortnite, a přidali to do této hry.

  Tudíž zde je relevantní že se PUBG corp, soudí s Epic Games.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s