Assassin’s Creed: Rogue Remastered – recenze

Kdo se nemohl nabažit hraní za Connora v Assassin’s Creed 3, nebo charismatického Edwarda z Black Flag, je pro něj Assassin’s Creed: Rogue jako dělaný. Remastrovaná verze, která vychází pro Playstation 4 a Xbox One, dostala lepší kabátek a veškerý bonusový obsah v podobě nových misí a doplňků pro hlavní postavu.

ACR ship

příběh

Příběh se odehrává v čase Sedmileté války mezi díly Assassin’s Creed 3 a Assassin’s Creed 4: Black Flag a lehce zasahuje do Kenwayovské ságy. Mladý Shay Patrick Cormack je oproti svým předchůdcům, kteří se postupně do bratrstva museli dostat, asasínem už od samého začátku hry. Díky neblahým událostem, které se ho osobně dotýkali, se rozhodl z bratrstva odejít. V tuto chvíli se z poloviny 18. století dostáváme do přítomnosti, kde jsme jako zaměstnanci společnosti Abstergo, která je největší templářskou organizací. Toto již známe z dílu s podtitulem Black Flag a nyní se sem podíváme znovu a čeká nás zde několik úkolů při obnovování celé sítě, kterou jsme ve čtvrtém díle naopak hackovali. Tyto mise mohou trochu ubírat na plynulosti hlavního příběhu, na druhou stranu nejsou nijak zvlášť dlouhé a představují zajímavé zpestření hratelnosti a vysvětlení všech souvislostí.

ACR shay

Když se do Severní Ameriky vrátíme, Shay už je mnohem zkušenější, uznávanější a je nazýván mistrem… mistrem Templářem. Jeho touha po pomstě je tak silná, že se rozhodl přidat se k největšímu nepříteli asasínů, se kterým má největší šance na úspěch. Jeho výhodou je také to, že zná všechny schopnosti a techniky asasínského řádu a může tak lehce předvídat jejich další kroky. Samozřejmě si tímto krokem nakreslil na záda kříž a celý příběh začíná nabírat na obrátkách.

Scénář, dialogy a jednotlivé postavy jsou napsány velmi dobře a uvěřitelně. Příběh plyne velmi svižně a díky jeho kvalitě (a zhruba poloviční délce oproti jiným dílům) se do finále dostanete dříve, než byste čekali. V tomto ohledu můžeme být rádi za vedlejší aktivity, které herní dobu prodlužují. Ale o těch až později.

HODNOCENÍ: 9/10


 

grafika

Jak je tomu u remasterů zvykem, můžeme se i tady dočkat vylepšené grafické stránky. Kromě lepšího vykreslování stínů, kvality světel a větší rozmanitosti davů je celkový průběh hrou mnohem plynulejší. Nejvíce však tyto rozdíly pocítí majitelé konzolí Playstation 4 Pro nebo Xbox One X, kde hra poběží v nativním 4K rozlišení, na standardních verzích konzolí pak v rozlišení 1080p.

HODNOCENÍ: 7/10


 

hratelnost

Představte si AC:3 a AC:4 smíchané dohromady, okořeněné několika novinkami. Rogue spojuje to nejlepší z obou dílů, ať už se jedná o rozmanitost prostředí, lov zvěře, námořní mise nebo vylepšování vaší lodi. Během plnění úkolů, různých námořních bitek nebo vykrádání nepřátelských základen pro ni budete získávat materiál na vylepšení, například pro zpevnění trupu nebo průraznost děl. Celkově se v tomto díle dočkáte lepších a efektivnějších upgradů lodi, kde navíc přibyly malé kulomety, které se dají využít při více kontaktních bitvách. Jednou z novinek je také vypouštění ohně ze zádi lodi, které pomáhá jak při úniku z bitvy, tak při prorážení tvrdého ledu.

Jelikož je Shay bývalým asasínem, je vycvičen v bojových uměních stejně jako jeho nepřátelé a jak jsem psala výše, umí tedy předvídat jejich kroky. S tím je spojený i jeden z nových prvků – samotní asasíni po něm půjdou, takže na vás při procházení měst mohou útočit z keřů, střech či jiných míst pokud se k nim dostanete moc blízko. Při používání orlího pohledu se všem těmto útokům dokážete vyhnout a zároveň jejich techniky použít přímo proti nim, ale stačí jediná chyba a balancujete na hraně života a smrti.

acrogue.png

Samotný hlavní příběh není nikterak dlouhý a celkově zabere něco málo kolem deseti hodin. Nicméně se tu ale nachází řádka vedlejších aktivit, ať už se jedná o hledání truhel s pokladem, chytání poletujících listů s písničkami pro vaši posádku, dobývání pevností nebo hledání pokladu pomocí map se souřadnicemi. Všechny zmíněné věci (a ještě pár dalších) se rozprostírají na třech velkých územích, které se svou lodí lze prozkoumávat. Díky těmto aktivitám se herní doba může protáhnout až na 40 hodin.

Zatím to vypadá, že hru stále vychvaluji, ale určitě se najde několik věcí, které mě na ní frustrují. A to je například nedoladěné ovládání. Průběh je ve většině případů velmi plynulý, ale častokrát se mi stává, že má postava neskočí tam kam potřebuji, a dokonale tak zkazí důležitou akční sekvenci. Tím se dostávám k další věci a to je špatná reakce hry na příkazy. Po zmáčknutí konkrétního tlačítka postava neudělá to, co by měla, a v tu chvíli se ovládání na malý moment zasekne. Musím podotknout, že s tím samým problémem jsem se setkala i u počítačové verze. Bohužel kvůli tomuto problému, který by měl právě onen remaster řešit, ztrácí pár bodů na hodnocení.

HODNOCENÍ: 7/10


 

ostatní parametry

Původně hra vyšla v roce 2014, shodou okolností ve stejný den jako další velký díl – Assassin’s Creed Unity. Bohužel kvůli špatné propagaci a marketingu byl Rogue chtě nechtě odstrčen do pozadí, a tudíž se tolik nedostal do povědomí fanoušků. Může za to i fakt, že vycházel pouze na starší generaci konzolí, zatímco Unity už na generaci novou. Což je určitě škoda, protože tento díl by neměl být opomenut, jelikož vyniká opravdu skvělým příběhem a zasazením. Pokud byste ale v tomto díle čekali českou lokalizaci, jako třeba u novějších dílů, tak vás bohužel zklamu. Ani remaster jí do hry nepřinesl, ale fanoušci na ní už delší dobu aktivně pracují, tak snad se jí dočkáme co nejdříve.

HODNOCENÍ: 5/10


 

celkový dojem

Titul byl původně vyvíjen na starší generaci konzolí (Playstation 3, Xbox 360, později vyšel i na PC), tudíž od něj nemůžeme čekat převratné nové prvky. Prakticky se jedná o sequel k pirátskému dílu, který jede na stejném enginu, takže veškeré herní mechanizmy byly zachovány a ani remaster nám do hry nepřidal nic nového. Snad jen bonusové námořní mise a pár obleků a zbraní.

Ačkoliv byl Assassin’s Creed: Rogue zastíněn dalším titulem ze série, určitě by neměl zůstat bez povšimnutí. I přes kratší herní dobu dominuje nejzajímavějším a nejtemnějším příběhem a hlavním hrdinou z celé asasínské série.

hodnoce_acrogue

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s